Перейти к содержимому

Фотография

Казак тiлi - Казахский языкОбщение, Советы, Помощь...

* * * * * 1 Голосов

  • Закрытая тема Тема закрыта
Сообщений в теме: 3687

#1041
Noue

Noue
  • В доску свой
  • 2 213 сообщений

Chen, Голлума я знаю, это мой друг. Теперь мне хочется обрести нового друга в лице Жази, которая так болеет за свою нацию.

Как грится по-русский: "Скажи мне, кто твой друг, и я скажу, кто ты". :-) А вам надо определитъся, или вы как Голум или как Жази. Одно из двух или вы хотите два в одном? :lol:

Mambetali, если вы читали мой предыдущий пост, то надеюсь вы поняли. :D Потом такую трактовку "вы туда или сюда", "определитесь", "вы сброд или народ" оставьте для Жази.

А если серьезно, то пожалуйста не цепляйтесь за девушку. Пусть она и бот, но согласитесь, лучше чем многие не-боты в этом форуме. Бiраз каттырак айтсада, айткандары дурыс.

А если серьезно, то пожалуйста - если вас устраивает такое обращение к себе "сброд - не сброд", то, наверное, вы этого достойны.
Но с вами согласиться не смогу.
Жази, жду извинений.
  • 0

#1042
BAWIR$AQ

BAWIR$AQ

    Последний Сумырай

  • В доску свой
  • 5 602 сообщений

А теперь прочтите автоподпись Zhazıe81

Прекрасное Далеко
Не будь ко мне жестоко
Жестоко не будь

От чистого истока
В Прекрасное Далеко
Я начинаю путь

Это "Гостья из будущего". Приключения Электроников. По мотивам фантастического романа Кира Булычева "Сто лет тому вперед".
Песня "Прекрасное далеко"

ooo.... есiме Алиса (Наташа Гусева) келдi. кiшкентай кезiмде сол кыз оте унайтын :D

Изображение

Изображение

саундтрегi :D де куштi..


http://download.rusf...2_hifi_demo.mp3
http://1001skazka.com/mushtml/ek1.html


айтпакшы, Электроник киносы да бала кезiмде катты унаган! :D

Изображение

http://mielofon.rusf.../elik/page1.htm



... а так взяла и всех казахов под одну гребенку - говорящих на родном, и казахов не говорящих на одном.  Мол типа ВСЕ казахи ДО СИХ ПОР стесняются. Мда...

бауырым, мумкiн сенiн озiннiн жеке бiр себептерiн бар шыгар Жазирага кiна жагуга (оган менiн жумысым жок), бiрак айтып турганын рас, казактардын барi сойлеуге уялмайды.

Жазира деген ойламай жазган гой барлык казактар сойлемейдi деп.

мынаны окы:

Я думаю, это прежде всего проблема жителей Алматы и наверное еще северных регионов Казахстана. Большинство из них не разговаривают по причине незнания родного языка или по причине, что не с кем разговаривать.

Я иногда езжу по работе по южным регионам, бывала в Атырау, Семипалатинске, там практически все казахи говорят между собой по-казахски.

Да, вы правы. Насчет всех казахов я пожалуй погорячилась.

Такая проблема существует лишь в Алматы, в некоторых других крупных городах и северо-восточном регионе.

Всем тем, кто считает что у нас с казахским языком все ОК, попробуйте хотя бы с неделю в Алматы общаться с КАЗАХАМИ исключительно на ГОСУДАРСТВЕННОМ языке.

Потом поведайте нам что из этого вышло.

aл бул деген нагыз ащы (горькая) шындык.

мен кеше гана Атыраудын Канiшкен деген жердiн бiр жiгiтiмен сойлескем.
мен соган оз ангiмемдi айтканмын. мен Алматынын 12 казак орта мектебiн бiтiргенмiн. сонда сабак казакша отедi, мугалiмдер балалармен сабакты казак тiлiнде жургiзедi, бiрак сабак бiте сала балалар конырауга (звонок) шыкканда болды - бiр-бiрiмен орысша сойлесе бастайды. мен ол сезiмдi оте жаксы бiлем. курдастарыммен казакша сойлеу деген уят болды, ол туралы деген ой да болмады. мен тек аулдык балалар мен оралмандармен гана казакша сойлесе алдым, каланын казактарымен сойлесе алмадым. тура кадiмгi бiр баррьер!
ал ендi жанагы жiгiт маган оз ангiмесiн айтады. ол Атырау каласында орыс мектебiн бiтiрген, сабактары да, мугалiмдерi де - барi орыс. бiрак казак окушылар конырауга шыкса бiр-бiрiмен тек казакша сойлеседi екен!! :lol: :-) :D

Сообщение отредактировал BAUYR$AK: 06.11.2004, 14:44:52

  • 0

#1043
BAWIR$AQ

BAWIR$AQ

    Последний Сумырай

  • В доску свой
  • 5 602 сообщений

мынау ма ?

Изображение

http://braziliada.ru/actors/Pasmanter/
http://braziliada.ru/serials/secret/

шынында да уксайсын ба??

Айналайын жаным ау , бул емес :D Мулдем баска ;)

осы ма?

Изображение

:D

:-) :D Бул да емес.

:D

сен "Асусена" дедiн, ондай жок =)

онда тек Асунсондар гана болатын. =)
жогарыдагы екеунен баска (Виржилио мен Малу)) Асунсондар жок =)

кайсысы туралы айтып турсын сонда? :D :lol:
  • 0

#1044
~Paris~

~Paris~

    Вот и я - в доску своя

  • В доску свой
  • 2 277 сообщений
Асусена деген мынау:

http://braziliada.ru/actors/Dieckman/
  • 0

#1045
BAWIR$AQ

BAWIR$AQ

    Последний Сумырай

  • В доску свой
  • 5 602 сообщений
гмм... рахмет, айбат кыз екен.. :lol:
  • 0

#1046
BAWIR$AQ

BAWIR$AQ

    Последний Сумырай

  • В доску свой
  • 5 602 сообщений

Paradigm деген созд? к?м б?лед??

колонкалар компаниясы болу керек

www.paradigm.com
  • 0

#1047
LexL

LexL
  • Случайный прохожий
  • 3 сообщений
.... Еду по городу, вижу вывеску на мебельном магазине

"Горкилер, Тумбочкилер" :lol: :-) :D :D
  • 0

#1048
kzBEKru

kzBEKru
  • Свой человек
  • 513 сообщений

Paradigm деген созд? к?м б?лед??

казак тiлiне аудару кажет емес. Грек тiлiнен келген соз:
ПАРАДИГМА (греч. paradeigma - пример, образец), 1) образец, тип, модель (например, общественных отношений). 2) В философии, социологии - исходная концептуальная схема, меняющаяся со временем и характерная для определённого этапа в развитии науки модель постановки проблем и их решения. 3) В риторике - пример, взятый из истории для доказательства, сравнения. 4) В грамматике - система форм изменяющегося слова, конструкции, например имени, глагола.
--------------------
ПАРАДИГМА, (от греч. paradeigma ? пример, образец), 1) понятие, используемое в античной и ср.-век. философии для характеристики взаимоотношения духовного и реального мира; 2) теория (или модель постановки проблем), принятая в качестве образца решения исследовательских задач. В философии науки понятие парадигмы получило распространение после работ Т. Куна (?Структура научных революций?), где смена парадигм рассматривалась как науч. революция.
----------
ПАРАДИГМА (от греческого paradeigma ? пример, образец), исходная концептуальная схема, модель постановки проблем и их решения, методов исследования, господствующих в течение определенного исторического периода в научном сообществе.
------------
ПАРАДИГМА (от греч. рагаdeigma ? пример, образец) ? система основных научных достижений (теорий, методов), по образцу которых организуется исследовательская практика ученых в данной области знаний (дисциплине) в определенный исторический период. Понятие введено американским историком Т. Куном, выделившим различные этапы в развитии научной дисциплины: препарадигмальный (предшествующий установлению П.), господства П. (?нормальная наука?), кризиса и научной революции, заключающейся в смене П., переходе от одной к другой.
------------
  • 0

#1049
Варвар_А

Варвар_А
  • Гость
  • 44 сообщений
где в Астане есть хорошие курсы изучения казахского языка? может учебники электронные/неэлектронные удачные?
  • 0

#1050
Chen

Chen
  • Свой человек
  • 880 сообщений
Казбек, нег?з? дурыс айттын, казак т?л?не аударудын кажет? жок. Дегенмен, кейб?р латын не грек создер? орыс не агылшын т?л?не аударылмайды. Б?рак, ол создерд?н казакша баламасы бар. Мылас рет?нде, project - жоба ("п" емес, "б". Айтпесе тагы б?р куд?рет? кушт? б?реу мен? танбалап тастар) Баламасын колданамыз ба, немесе бастапкы грек/латын соз?н колданамыз ба, ол баска анг?ме.

Сонымен, парадигмамызга кайтып келей?к. Ол созд?н магынасы -- козкарас. Математикада теореманы далелдеу уш?н, кейде сол теорама айтылган козкарастан жорта кер? кет?п, сол кер? айтылганнын дурыс емест?г?н далелдесе, онда тупт? козкарастын дурыс екенд?г?н далелдейт?н тас?л бар. Осылай айтсам, ен болмаса Ерекен тус?ну керек :D

Сонымен, козкарас. Аркайсымыздын казак т?л?не деген, оган баскалардын калай карайтындыгы туралы оз?м?зше козкарасымыз бар. Жазид?н айтканын ек? созбен кортындыласа, казактар казакша сойлеуге арланады. Баскалары, онда шаруан не дейд? дейд?. Енд? б?реулер, мен сойлеп отырмын гой дейд?. Ашу-ызамызга ти?п, катты айтылган да создер болды.

Аркайсымыз ар жерден ар нарсен? айтанымызбен, тупк? козкарасымыз б?р гой. Солай емес пе? Неге сол туралы б?раз сойлеспеске?
  • 0

#1051
SHEVA

SHEVA

    гарнi хлопiц

  • В доску свой
  • 8 861 сообщений

2 - "Мен акымак" деп айкайлайтын кай кинода. Соны тапканга менен саркыт.

Сол фильмнын iшiнде ,аты Баян деген бала бар ма?...Есiмде сол фильм..бiр орыс жiгiт бiр казак кызга гашык болады.Кейiн вагон мен кетып бара жаткан кезде Баяннан "Как будет по казахски - я тебя люблю?" деп сурайды.Баян болса "Мен акымак пын" деп жауап береды. :-)
Сонда анау орыс жiгiт бар дауысымен айкайлайды "Айгуль (аты есымнен шыгып кетты) мен акымакпын!!" :D

Сеннен бiр шолмек :eek:
  • 0

#1052
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений
Арман, казакша жаз. Мынау такырып казак тилинде. Корингендер кирип, биздинг айтканымызды окысынг дейсин бе? Осындагы азаматтар да жетеди.

Noue, жане баскалар.

Акылды болуды уйретей?н бе? Жазиге де, Голлумга да, ешк?мг? ренж?мендер. Жазид?н такырыбынан кей?н осында адамдар коп келе бастады. Позитив па? Иа. Сен оз ойынды б?лд?р?п, баскалардын сен?м?не ие болдын. Ол да позитив. Жаман ?стен жаксы улг? алайык.

Chen, Голлума я знаю, это мой друг. Теперь мне хочется обрести нового друга в лице Жази, которая так болеет за свою нацию. Меня-то чего стеснятся? Жениться на ней не собираюсь. Или теперь каждый может из-за темного угла бросить дущераздирающий клич "Казактар, алга, отан ушын" и потом скромно скрыть свою персону?

Енди Голлум досын болса кайтеин? Голлум казак тили туралы не жазганын баримиз де окыдык.

"нового друга" болса, немене, сенимен миндетти турде танысу керекпин бе? Арман, ол деген акылды соз емес. Дос болгын келсе, осында да болуга болады.
"Меня-то чего стеснятся?" деген созинг не? Калай уялмайсын кызга солай айтуга???
Мен сенимен енди танысуга миндетти емеспин, ОК?

Арман, мен сени алдаган жокпын. Бот десенг дей бер, сенбесен сенбеяк кой. Мен ешкимге жамандык жасагам жок. Халкымды жаксы коретин ултжанды адам деп озимди санаймын.

Ал ендi, ешкинге жамандык жасаган бала, мынаган кара:

Спасение утопающих - дело самих утопающих.
....
Если мы реально НАРОД, а не сброд, то почему не боремся за свое достоинство, почему не возрождаем НАШ язык?
...
Зачем искать виновных, зачем брызгать слюной о трагедии казахского языка, ...?
...
Почему до сих пор СТЫДЯТСЯ языкa своих предков, благодаря которым мы имеем свою страну и не вымерли еще двести лет назад?

Электро.. кешiр, Жазира, обращаться таким образом к нации "если вы не сброд", кто тебе дал такое право?
Какое моральное право ты имеешь
обращаться к казахскому народу "если вы не сброд"? Кем ты себя возомнила? Спасителем нации? Да никто даже из вождей в мире, не обращался в такой манере к своим соотечественникам. Да еще на глазах у всех. Кто ты после этого?
К какой борьбе ты призываешь? Против кого? ... Не уточнила, хотя богатая почва для фантазий.
Дальше больше - "зачем брызгать слюной"?! Это что за обороты такие при обращение к народу? Так ты и стала виновницей того, что твоим собратьям пришлось "брызгать слюной". Благодаря тебе.
Потом что значит "еще не вымерли двести лет назад"? А то как русские и казахи и др. нации воевали против фашисткой чумы? Или Ерден всего лишь студент?

Ал енды мына жерде "ха-ха хи-хи" деп журсын: http://vse.kz/index....dpost&p=1148430

Жазира, я требую чтобы ты извинилась перед всеми нами, кто сначала пытался поддержать и извиниться перед Голлумом. Его ты тоже обозвала "сбродом" в своем посте. Ты же обращалась к казахам.
Кому нужен такой позитив, Chen? Если кто-то тешит себя такой мыслью, то пусть каждый сам сделает свои выводы...

Кокетай, сенин озингнинг жеке проблемаларынгды маган жакпашы.

200 жыл бурын дегеним Актабан шубырынды. Естидинг ба ондай окига туралы? Халкымыз жер бетинен оширип калуга жакын еди.
Ал енди сонда казакты сактап калгхан ата-бабаларымнынг тилинде сойлеуге уялатын жастарды не деп атау керекпин?
Егер олар оздерининг КИМ екенин ангармаса, сол мал, манкурт, кул ретинде калады. Оган сен канша ренжисенде олар жонделмейди.

Уаррен_Баффеттинг атканы рас, егер казактар оз елинде тилине ие болмаса, онда не кереги бар оларга егеменди ел?

"хахахихи" дегеним не бопты? Немене, сен маган баска такырыптарда жазуга руксат етпей жатырсынг ба? Арман, сен кимсин маган олай деуге?
Адамда кишкене уят деген болу керек кой, бетинше сойлей бермей.
  • 0

#1053
Chen

Chen
  • Свой человек
  • 880 сообщений
Ай, жарайсын, Шева! Менен саган Шотландтын виски! Желтоксанда Алматыга келгенде ала келем?н.

Хмммм. Маркум Атам айтпакшы, "Б?рак мына жерде б?р улкен Но бар". Мен кинонын атын сурадым гой. Ал сен ал? оны айткан жоксын. Сондыктан, шолмег?мд? кайта аламын. Баска журт не дейд? екен?

Жази: сол такырыпты баска жерге шыгарсак калай карайсын? Ноу, сен ше? Айтпесе мына осек тобем?зд?н шанырагы ортасына тус?п журер. Урысатын болсандар далага барындар. Не бурышка турындар! :D
  • 0

#1054
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений

бiр орыс жiгiт бiр казак кызга гашык болады.

Кателеспесем, казак емес, татар кызы еди.
Онда казак атасы мен немереси, чечен шал, татар кызы, еврей мен орыс жигити.
  • 0

#1055
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений

Хмммм. Маркум Атам айтпакшы, "Б?рак мына жерде б?р улкен Но бар". Мен кинонын атын сурадым гой. Ал сен ал? оны айткан жоксын. Сондыктан, шолмег?мд? кайта аламын. Баска журт не дейд? екен?

"Атамекен"
  • 0

#1056
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений

Жази: сол такырыпты баска жерге шыгарсак калай карайсын? Ноу, сен ше? Айтпесе мына осек тобем?зд?н шанырагы ортасына тус?п журер. Урысатын болсандар далага барындар. Не бурышка турындар! :eek:

Мен ба ол ангимени букарага акелген? Оны жеке хат жазып акылдасуга да болар еди, бирак маган ол туралы ешким хат жазган жок. Мен оган жауап беретиним - кыз баламын, маган кеширимди. :D
  • 0

#1057
Chen

Chen
  • Свой человек
  • 880 сообщений
Жарадын!!! Баскалары улгермей калды. Шолмек сен?к?. Шевамен бол?сет?н шыгарсын, иа?

Суракты б?ршама киындатайын. Енд? сол Атамекен кай нег?зде тус?р?лген?н табындаршы. Авторы к?м? Такырыбын оз?м де б?лмейм?н, сондыктан оны сурамайын.
  • 0

#1058
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений
Мен ишпеймин, рахмет. :eek: (Рамазан айы емеспа?) Шевага бериниз, ол да дурыс айтты гой. :D
  • 0

#1059
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений

Суракты б?ршама киындатайын. Енд? сол Атамекен кай нег?зде тус?р?лген?н табындаршы. Авторы к?м?

Кателеспесем, сценарий Олжас Сулейменовтики... :D
  • 0

#1060
Jazie81

Jazie81
  • Частый гость
  • 92 сообщений
Парадигма деген "улги" болмайма?
  • 0


Количество пользователей, читающих эту тему: 1

пользователей: 0, неизвестных прохожих: 1, скрытых пользователей: 0

Размещение рекламы на сайте     Предложения о сотрудничестве     Служба поддержки пользователей

© 2011-2022 vse.kz. При любом использовании материалов Форума ссылка на vse.kz обязательна.